Il Gelato Nocciola sarapuupähklijäätis

  • Tootja: Toodetud VIST Itaalias aga selle jäätise on valinud Rimi
  • Jäätise nimi: Sarapuupähklijäätis sarapuupähklitükkidega
  • Hind: ununes
  • Maitse: 5
  • Pakend: 2
  • Kalorsus (100g): 214kCal
  • Koorejäätis

 

Selle jäätise pakendit soovitan vaadata ainult pealtpoolt. Jäätisetopsi külje peal toimub kohutav segadus, kust suure vaevaga siiski õnnestus vajalik info välja lugeda. Rääkimata sellest, et kõik kolm keelt on trükitud ühele pakendile, ei peeta paljuks ka kõikide sõsartootete info trükkida samale pakendile. Nii sain ma teada, et samast sarjast on ka šokolaadijäätis ja kirsijäätis. Osa infost oli sattunud ka pakendi sisse. Ma ei tea kuidas see võimalik on, aga tõepoolest – teatud osa infost tuleb peale topsi tühjendamist pakendi seest kätte õngitseda. Ei tundu eriti mugava lahendusena. Rimi ostujuht: Palun kontrolli enne diili sõlmimist ka pakendi kvaliteeti. Mis siis et italiaanod – nad võiksid pakkuda meile jäätist sama kvaliteetsetest pakenditest kui Balbiino, Premia ja Ingman.

Pakendi vead ei ole muidugi mingiks vabanduseks, et jäätis ostmata jätta. See on Eesti kõige pähklisem jäätis ja ilmselt ka kogu minu jäätisemaitsemise ajaloo kõige pähklisem jäätis. Peaaegu et pähklikreem, ainult et jäätise vormis. Jäätis on struktuuril samuti hästi kreemine ja täidlane, ning väikesed sarapuupähklitükid tundusid täiesti parajatena. Jäätise struktuuris mängib väga suurt rolli pähklikreem, sest mingit veekristalli seal küll tunda ei ole. Sulades muutub jäätis pisut venivaks, kuid taimerasva selles jäätises minuarust ei ole. Seda tuleb tunnistada, et Il Gelato Nocciola on hästi magus.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Peatume natuke jäätise tasakaalu juures. Mis asi see jäätise tasakaal üldse on? Ma olen seda sõnakõlksu kasutanud jäätiste hindamisel ja tähendab tasakaalus maitset, kus ükski komponent ebamugavalt esile ei tõuse. Struktuuri osas tähendab tasakaalukus täidise ja jäätisemassi kenat kokkusobimist. Siin puhul täiendasid pähklikreemist jäätist sarapuupähkli tükid. Nad ei jäänud hamba alla pidama ega kadunud ka koos kõigega ilma hoomamata keelelt alla.

 

Paar jäätisehinnangut tagasi oli kommentaariumis ühe jäätisesõbraga arutelu, et kas siis ei saagi jäätis hea olla, kui ta on üles ehitatud mingi kindla maitse peale? Ikkagi saab. Maksimum arv punkte tuleb välja teenida kõikide komponentide täiusliku kokkukõlaga. Sarapuupähklijäätises on kõik maitsed omal kohal ja tasakaalustavad teineteist. Ta on hästi tihke ja magus pähklijäätis. Jäätis peab särama, ta peab palged õhetama panema. Mul ei oleks ju mõtet hinnata jäätist, kui iga hea maitseelamus võrduks maksimum punktidega.

 

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan kindlasti proovida! Otsatult pähkline ja ühtlasi ka väga magus ja kreemiselt tihke jäätis.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.