Il Classico Gelato Italiano Stracciatella

 • Tootja: Toodetud Itaalias, leitud Rimi poolt
 • Jäätise nimi: Jäätis šokolaaditükkidega
 • Hind: ununes
 • Maitse: [rating=0]
 • Pakend: 4
 • Kalorsus (100g): 224kCal
 • Koorejäätis ?

 

Ma nii lootsin et tegemist on väga uhke ja vinge jäätisega, aga eks ta vist nii ole, et aeg ajalt tuleb Itaalia asjade suhtes rõõmsalt üllatuda ja vahest ka korduvalt pettuda. See jäätis on täiesti tavaline, magus, taimerasvane ja iseloomutu ollus. Seal ei ole mingeid eriti jubedaid ega õudsaid maitseid – kõik on korras ja ilma täppideta. Kui Rimi valis Itaalia jäätiste seast ühena välja just sellise jäätise, siis ta ilmselt väga tõsiselt ei maitsnud seda.

Jällegi tuleb tõdeda, et jäätiste maailmas kehtib täiesti omalaadne ilming: hämamine. See käib nii: turule paisatakse meeletult palju erinevate ja uhkete pakenditega jäätiseid, mis ise on keskpärased ja teineteisega sarnased. Praegusel juhul on minu kätte sattunud koguni Itaaliast toodud kehvapoolne maius, mille pakend maksab ilmselgelt rohkem, kui jäätis ise. Kas te arvate, et ma ei tea, et eri tootjatel võib olla ka sama maitsega jäätiseid? Tean küll! Aga miks on vaja tuua seda keskpärast jama sisse Itaaliast ja ehtida meeletu pakendiga? Miks ei võinuks Eesti lehmad lüpsta selle piima? Miks ei võinud seda keskpärast jäätist müüa odava olemisega paberi seest kuumal suvepäeval ja laadal?

Mul on väga kahju, aga kogu minu jäätisekunni jäätisemaitsemise teema tundub ennast ammendanud olevat. Nii palju, nii sarnaseid ja kehvasi jäätiseid on lettides ja mul ei ole mõtet raisata nende jäätiste peale aega. Ma ei saa aru ka sellest, et miks Rimi inimesed raiskavad oma väärtuslikku eluaega selle peale, et selliseid mõttetuid jäätiseid Eestisse tuua. Kas neid Il Gelato Stracciatella jäätiseid siis ostetakse nii palju, et importimine tasub ära? Kas tõesti? Pigem on tegu ikka jäätiselettide müügistrateegia omapäraga – paiska müügile palju mittemidagiütlevaid jäätiseid erinevate pakenditega ja keegi ikka midagi ostab.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Nüüd siis ka väike kriitikalõiguke selle mõttetu jäätise kohta – pean tunnistama, et mul on kahju isegi nendest raisatud sõnadest, aga ma lausun nad selle pärast, et te saaksite aru, milles asi:
Jäätis on suhteliselt tavalise ja pisut veniva taimerasva jäätise struktuuriga. Maitselt on ta üsna magus ja kahjuks ka lamedalt magus. Nii magus, et ka šokolaaditükid ei suuda sinna tuua midagi omanäolist juurde. Lamedalt magusa jäätiseolluse sulades hakkab osa temast vahutama ja osa temast venima. Mul ei ole selle vastu midagi – aga italiaanod ei ole pannud siia tootesse mitte mingisugust iseloomu ja seetõttu tundub struktuur sulamisel isegi natuke vastik. Nagu suure koera ila. Kui jäätise söömisest on natuke aega möödas ja ma ei ole endiselt ei kohvi ega muud desifitseerivat saanud, jääb keelele keemiline järelmaik. Pakendit lugedes peab hoolas olema: sellel pakendil on ju korraga kõikide sõsartoodete kooslused kah peal. Kuna selles sarjas toodetakse ka sinke, siis ma imetlen siiralt, et jäätisepakendi peale ei sattunud kogemata singi koostisaineid.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Ei soovita. Iseloomutu ja odava olemisega jäätis. Läägelt magus ja keemilise järelmaiguga

 

One reply on “Il Classico Gelato Italiano Stracciatella

 • triin

  pakendi kohta ka. kusagil ämbri põhja lähedal on kujutet itaaliagi, aga suur tükk riigist on ära jäetud- sardiinia nimelt.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.