ICA karamellijäätis

  • Tootja: ICA
  • Jäätise nimi: Karamellijäätis röstitud ja karamelliseeritud mandlite ning iirisetükkidega
  • Hind: 3.50
  • Maitse: 5
  • Pakend: 2
  • Kalorsus (100g): 240kCal
  • Koorejäätis (vist)

 

Pakendite maailm on üks täielik muinasjutumaailm. Seal on kõik võimalik. Näiteks selle jäätise puhul ma ei saagi aru, et kas see on koorejäätis või taimerasvajäätis. Maitsmisel kalduksin pigem koorejäätise poole. Pakendi puhul häirib see, et rootsikeelsetest kirjadest ei saa aru ja tõlge on nii pisike, et seda ei näe lugeda. Lisaks on tõlke kleebis nii suur, et katab pea kolmandiku kujundusest enda alla. Pakendikujundus ise on sümpaatne ja meelitab ostma.

 

Igaks juhuks tuletan meelda, et ICA on Rootsimaal tegutsev poodide kett, mis kuulub samasse gruppi, kui Rimi.

ICA

Jäätis ise on väga hea. Mandlitükid on parasjagu suured ja krõmpsuks röstitud. Iirisetükke ma teadlikult ei täheldanud, aga iirisemaitse oli kogu aeg olemas. Jäätisemass meenutab muideks Ben&Jerry’st – jäätise sulamisel tekib piimjas jäätisemass. Väga hea on süüa sellist jäätist, mis sulamisel ei püüa iga hinna eest säilitada oma algset kuju, vaid vajub sulamisel tekkinud kastme sisse nagu päris jäätis. Jäätisemass on samamoodi tihke, nagu kallid brändijäätised Häagendaz ja Ben&Jerry’s.

 

Jäätisekunn 
Jäätisekunn 
Jäätisekunn 
Jäätisekunn

 

 

Ma tuleks korra tagasi selle jäätise nime juurde. Pakendi peal on pikalt ja laialt lahti seletatud, et millega see jäätis on. Rootsi keeles. See jutuke ongi tegelikult jäätise nimi. Muideks – kas olete kunagi helistanud Rootsi kellegile ja selle inimese telefon ei võta vastu? Mina olen. Teenusepakkuja poolt lausutud “Kontakt ei ole praegu saadaval” jutt on meeletult pikk. Ootasin ära ka inglisekeelse versiooni sellest jutust ja siis selgus, et ma saaksin jätta tolle numbri omanikule ka kõneteate või saata sõnumi. Mõlemal puhul tuleks kindlasti ära tuua seesama sõnum, mida soovisin telefonitsi rääkida. Ehk siis kohutavalt pikk ja korralik jutt ning selgitus kuidas ikka peaks sõnumit jätma ja mis oleks selle sõnumi sisu.(no mida muud ma sinna kõneposti siis ikka jätaks:) ) Mulle tundub, et pikalt lahtiseletamine on mingi rootsi kiiks.

 

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan kindlasti. Hoolimata raskesti kättesaadavast infost on tegu väga mõnusa ja tihke jäätisega. Hind on enam-vähem taskukohane ja maitse kenasti balansseeritud, meenutab kalleid brändijäätiseid.

 

One reply on “ICA karamellijäätis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.