Häagen-Dazs juustukoogi maasika jäätis

 • Tootja: Häagen-Dazs
 • Jäätise nimi: Maasika juustukoogi jäätis
 • Hind: 99kr
 • Maitse: 5
 • Pakend: 5
 • Kalorsus (100g): 225kCal
 • Koorejäätis

 

Teretulemast teise maailma. Nii võtaksin ma kokku seda kummalist jäätiseelamust. Igas kultuuris on omad jooned, mis läbi kogu kihistuse jätkuvad ning arenevad, andes inimesele samas ka vajaliku tausta et aduda kõiki peensusi. Pean tunnistama, et mina ei adunud selle jäätise kõiki peensusi.
Pakend
Lihtne ning kompromissitu topsik, mis ei olnud loodud mitte selleks, et keegi seda jäätist ostaks, vaid lihtsalt selleks, et olla jäätisele pakendiks. Eestis kohati väga uudne lähenemine. Peale kaane avamist vaatas vastu valge kile, mis omakorda taltsutas enda all tiramiisulikku jaaguari – jäätisejaaguari.
Jäätis.

Juustukoogi maasika maitse – täiesti olemas, koorejäätis – täiesti olemas. Vaimustav jäätiseelamus – täiesti olemas. Kõva struktuur, mis andis järele alles suusoojas ja keele peal, suutis hoida endast tiramiisulikku koostist, kus biskviiditükid, maasikatükid ning veel midagi seletamatut kohtusid selleks, et olla taevalik lend suveõhtus. Kui lugeda pakendi pealt, siis tõepoolest on tegu justkui tädi Maali kokkukeeratud jäätisega.Midagi ei olnud puudu ega üle. Tuttavliku joonena sain suusoojas sulava hõrgutise maitses aru meeletust magusadoosist, mis jäätise sisse oli pandud. Õnneks oli jäätise enda struktuur selline, et sulades kompenseerus juustukoogi liigne magusus. Aga hästi magus oli see jäätis küll. Kuidagi oli osatud ka nii teha, et ta ei olnut mitte liiga rammus, vähemasti ei jätnud liiga rammusa jäätise tunnet.

 

Jäätisekunn  

 

Tükike Loui VI õukonnast
Ma tulen taevast ülevalt, häid uudiseid toon teile sealt. Ehk siis midagi natuke harjumatut, esmamaitsmisel ka kohatut ja päratult suure hinnaga. Midagi väga head. Kas olen midagi see, kes ei oska seda headust vastu võtta või on tegemist lihtsalt kultuurilise vahega, aga mul on tunne, et kui Balbiino või Premia natuke pingutaks, saaks ta samasuguse jäätisega hakkama küll. Tiramiisukultuur lihtsalt ei ole Eestis veel nii levinud, et sellega jõuliselt turule tulla.
Jäätis ümbermaitsmisele, sest ma lihtsalt ei saa endale lubada seda, et jäätis maksab 3x rohkem, aga elamus on kolmandikuvõrra parem. Midagi pidi olema, mis minu kõrvust mööda on läinud.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kas nii elitaarne jäätis saab üldse maitseda nagu Loui VI õukonna dessert? Pigem oli tunne, et tegu on vanast kultuurist tulnud hõrgutisega, mida mina – va mats, ei suutnud vastu võtta. Jutt jutuks. Hea jäätis on – kindlasti proovige!

 

2 replies on “Häagen-Dazs juustukoogi maasika jäätis

 • peeter

  no küll ma olen pettunud. Oli jäätunud ja järgmisena juba vedel ja vesine saiapudru. Uskumatu saast.
  Hind on tõusnud üle 100 krooni ! Kassapidaja uuris, et kas üldse on hea jäätis ja pidavat inimesi hoiatama, et nood ehk hinda tähele panemata konkurentidest viis korda kallimat jäätist kogemata korvi pole tõstnud

  Reply
 • Uku

  Tänan, Peeter! Sa kinnitasid minu kogemusi selle jäätise suhtes. Ilmselt maitsesid Sa sedasama juustukoogi jäätist, mis meiegi.Tõesti – ta on kummaline jäätis meie kultuuris ja kohatu oma hinnataseme poolest. Sulab kummaliselt küll ja saia – küpsise purust saab omamoodi “kaste”.
  Samas ma tean ka seda, et too Häagen-Daz jäätis on üldiselt väga uhke ja hea jäätisebränd, mis on kasutajate poolt hinnatud.
  Võib olla on tegu kehvade külmikutega, võib olla saab jäätis siiatoomisel liigselt solgutatud, ei tea. Igal juhul maitsen ma varsti sellestsamast seeriast veel mõnda.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.