Grosso Vanilla-Strawberry

  • Tootja: Balbiino
  • Jäätise nimi: Vanillijäätis maasikakeedisega valgeshokolaadi glasuuris
  • Hind: 10.90kr
  • Maitse: 3
  • Pakend: 3
  • Kalorsus (100g): ei mäleta
  • Koorejäätis

 

Hind ihkas jällegi midagi suvist (ilm meile seda ju ei paku), nii et valituks osutus seekord Balbiino Grosso vaniljejäätis maasikatega. Mul on tekkinud väga suur huvi selle vastu, mis kujul maasikas jäätises on. Võiks ju arvata, et maasikas on maasikas, aga jäätiseid maitstes selgub, et asi ei olegi nii lihtne.

Pakend ei ole hea. Esimese asjana jääb silma väga toores fuksiaroosa, mis on pakendi läbiv värv. Millegipärast tekitab see värv minus alati tunde, et tegemist on millegi tehislikuga. Seda tunnet kinnitab ka jäätisekujutis pakendil, mis mitte kuidagi ei ole isuäratav ja peaaegu ei näe selles ka jäätist. Tumesinine kiri Grosso mõjub ootamatult ja ei anna pakendile midagi juurde. No kohe ei ole hõnguline pakend, mitte kuidagi kohe. Kui ma ei oleks otsinud jäätiseletist midagi huvitavat, siis ma ei oleks seda jäätist valinud. Pakend ei tekita tunnet, et sind ootab võimas maitseelamus.

 

Jäätisekunn  

 

Valgeshokolaadi glasuur oli liiga rabe. Enne kui sain jäätist sööma hakata, oli see juba pragunenud. Võttes sellest ampsu oli olukord juba täiesti lootusetu ja pool jäätist kukkus mulle sülle. Kui olin jäätise taldrikule saanud, siis võisin juba mõelda ka glasuuri maitsest, mis oli tegelikult päris hea ja mis kenasti sulas suus. Mingi nüanss mind häiris- glasuuril oli pisut selline maitse nagu on seisnud shokolaadil.

Jäätis ise oli väga vahune ja pehme. Liiga vahune, et tekitada mõnusat koorest tunnet. Eesti jäätistel on tihti see lugu, et konsistents on liiga vahune ja kerge ja jääb puudu kooresusest. Selle jäätise puhul kinnitas seda ka juba varem mainitus intsident, kus pool jäätist lihtsalt pulga küljest ära kukkus. Jäätis ei olnud piisavalt tummine, et seal püsida. Maitse poolest oli see siiski hea, kuigi ei midagi erilist.

Ja siis olid seal ka maasikad. Õigemini maasikamoos – väga koduse ja hea maasikamoosi maitsega. Mulle isegi tundus, et ma nägin mõnda maasikaseemet. Just see maasikamoos päästiski selle jäätise, sest varasemast kogemusest ma ju tean, kui keeruline on panna jäätise sisse maasikaid. Vähemalt võib jääda selline mulje, kuna lubatud maasikad enamasti maasikaselt ei maitse. Moos aga oli moos.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Mulle tundub, et Balbiino Grosso on vaste Premia Premia sarjale. Jäätise kvaliteedi poolest ma neist sarjadest kumbagi eelistada ei oskaks, pakend aga kallutab pigem Premia poolele. Peaks proovima, kuidas selles sarjas maasikad maitsevad.

 

One reply on “Grosso Vanilla-Strawberry

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.