Fresko käsitööjäätised

Pead on tõstmas Eesti oma jäätisetoodang ja see teeb ainult head. Jäätisekultuur on Eesti kultuuri üks osa ja seetõttu on tore, kui see on rikas ja mitmekesine. Me kõik teame, milliseks kujundas nõuka-aeg meie maitsed ja seetõttu on uue põlvkonna algatused lausa hädavajalikud selleks, et taasluua see, mis 40-ndatel pooleli jäi.

Fresko jäätisevabrik on alles alustamas toodanguga ja kuna minu kätte jõudis viis nende poolt loodud jäätist, siis ma käsitlen nelja siin postituses põgusalt. Üldiselt pean kohe ütlema, et kõik jäätised on huvitavad ja tugeva iseloomuga. Erilist tooni annavad klaasist purgid. Ma ei tea, kuidas säärane luksuslik pakend end suuremas tootmises ära tasub, aga koheselt on aru saada, et tegu on mekutamisjäätisega.

Fresko jäätiseid saab Tallinnas osta Konju talupoest – Lembitu 8. Lisaks veel NOP ja Talu&Deli poodidest.

Mustikas & ingver

Neljast jäätisest kõige tihkema struktuuriga ja kõige käredama iseloomuga.  Selle jäätise staar on ingver ja visuaalne tooniandja – mustikas. Tore on avastada sellist maitsekooslust, mis on eriline ja siin on tunda, et nii mustikas kui ka ingver täiendavad teineteist väga kenasti. Lisaks on siia lisatud veel banaani india pähklit ja mandlipiima. Jäätis on üsna vahva maitsega ja suurtele magusasõpradele võib ta pisut liiga hapu ja ingverine tunduda.

Sidrun

Hästi kummaline jäätisestruktuur – külmunud aga samas pehme. Sidrunijäätis ei ole liiga hapu vaid ta on parasjagu hapu ja magus, selline, mida eestlane saab süüa. Maitse on väga hästi tasakaalustatud. Jäätise struktuur on veekristalline, kohe tunda, et käsitööjäätis, aga samas on ta ka pehme ja siidine, see on kummaline.

Sidrunijäätisega on pahatihti see lugu, et ta on kas liiga intensiivne või siis kole hapu. Siin on maitse paika ajamisega kõvasti vaeva nähtud ja jäätist saab süüa nii lumisel veebruaripäeval kui ka pisut soojemal juulikuu päeval.

Tonka uba

Kõigepealt uurisin, mis asi see tonka uba üldse on! Selgub, et levinud magustoitude komponent, mis meenutab vanilli ja karamelli.

Struktuur on väga kena, värvus kummaline ja hall. Maitse on võõrapärane. mina ei tea, mis asi on tonka uba, aga ta on huvitav. See on ilmselt jäätis, mis sobib erinevate tugevate komponentide kõrvale. Lisaks eksootilisele tonka oale,  on siin veel strohhi ja vanilli. Kui ma kaanelt komponente loen, siis arvan end ära tundvat strohhi ja vanilli maitset.

Jõhvikas ja apelsin

Väga huvitav maitse. Jõhvika ja apelsini kooslus on väga hea leid. Apelsin annab oma magususega jõhvikale juurde seda, mida jõhvikal on vähe, samas tuleb ka jõhvika iseloom välja. Tugev jõhvikas paistab siin hästi silma, palju tugevamini kui apelsin.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Fresko käsitööjäätiste toodang on igati põnev. Minule sümpatiseerisid enim jõhvika – apelsini kooslus ning sidruni jäätis. Kindlasti soovitan proovida!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.