Ekselence topelt karamelli jäätis

  • Tootja: Food Union
  • Jäätise nimi: Eskimo jäätise karamell klaasitud karamellkastmega, kaetud piimašokolaad
  • Hind: vabandan, ei mäleta
  • Maitse: 6
  • Pakend: 6
  • Kalorsus (100g): andmed puuduvad
  • Koorejäätis

Jäätise pikk nimetus pakendi peal on kummaline. Lõhnab Google Translatori järgi.

 
Läti on tuntud jäätisemaa. Tegelikult on see fakt tulnud ilmsiks just kapitalismi viljastavates tingimustes. Sotsialismi viljastavates tingimustes ma Läti jäätist eriti ei mäleta, võib olla oli midagi, aga see ei mänginud suurt rolli.

 

Viimasel ajal olen palju kuulnud, et nõukogude ajal olid jube head jäätised. Siinpuhul aga pakun, et sellist jäätist ei osanud keegi siis uneski näha!

 

Jäätis on väga mänguline magustoit. Erinevate võimalike variatsioonide arv on lõputu. Ekselence topelt karamelli jäätise puhul väljendub erilisus topeltglasuuris ja seal vahel olevas karamellitäidises. Ideaalne näidis selle kohta, et jäätis on piiritu fantaasia mängumaa. Lisaks erilisele glasuurile, on Ekselence jäätis ka ootamatult uhkelt pakitud. Ausalt – ma alguses arvasin, et tegu on kas külmutatud taigna või gurmeekalmaariga, mis on koos jäätistega külmletti sattunud. Alati, kui mõni tootja tuleb välja täiesti uudse pakendiga, siis on seda raske vastu võtta, kuna ostjad ei ole harjunud tarbima sellist pakendit. Lisaks uhkele pappkarbile, on jäätis veel ka uhke kilepakendi sees. Kummalisel kombel ei ole jäätis kuidagi rõhutatud külmletis – ei ole sildikest, reklaamkirja ega isegi eraldi külmkapisektsiooni. See on umbes samasugune imelik nähtus, kui Kadaka autoturul vanade rontide vahel konutav Jaguar – keegi ei oska teda seal oodata ega leida.
 
Pappkarp avaneb seksikalt perforeeritud kaanest ja selle all, siseküljel on pilt ja lugu mehest, kes sedasama jäätist teeb. Nagu aardekirst või ehtekarp. Kuldne kilepakend on maitsekalt disainitud ja kuidagi valus on tühja pakendit hiljem prügikasti visata. Kogu pakendimaailm on kenasti läbi mõeldud ja stiilselt kujundatud.
 
Lõpuks jõuan jäätiseni: perfektse ja tugeva glasuuri ning ideaalse kujuga pulgajäätiseni. Ei jõua ära oodata, kuni saaks hambad sisse lüüa. Tegelikult ei tohi sellist jäätist hammustada! Seda tuleb limpsida, aga mina pean kõigi huvides jõudma võimalikult operatiivselt jäätise südameni ja ikkagi hammustan.
Kõlab vägev ragin ja suussulava glasuuri vahelt voolab välja kuldkollane karamellitäidis. Muidugi jõuan esimese suutäiega kohe ka jäätiseni.

Ma ei oska jäätisemassi iseloomustada ja see ei tundugi oluline olevat. Külluslik topeltglasuur jätab nii tugeva mulje, et jäätis on siin olemas ainult glasuuri eksponeerimiseks. Ropult külluslik ja maitsev jäätis. Šokolaadiglasuur on küll kõva aga sulab suus ja seguneb sealjuures karamellitäidise ja jäätisega.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

Food Unionil on selle jäätise kohta ka alamleht, kus ei ole küll eriti palju infot aga arusaadavalt palju häid pilte.

 
Topelt karamell
 

Mul on otsatult hea meel, et Eesti jäätiselettides on selline eriline jäätis müügil. Õnneks on tunda, et Eesti jäätisetootjad on kõik teel eriliste jäätiste poole.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kohustuslik jäätis kõikidele väikestele ja suurtele jäätisesõpradele. Hoolikalt meisterdatud topeltglasuur, maitsev kooslus ja pisut liiga uhke pakend.

3 replies on “Ekselence topelt karamelli jäätis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.