Dione Pearl plombiir karamelli ja sarapuupähklitega

  • Tootja: Klaipédos Pienas
  • Jäätise nimi: Dione Pearl plombiir karamelli ja sarapuupähklitega
  • Hind: 3.50
  • Maitse: 4
  • Pakend: 4
  • Kalorsus (100g): 235kCal
  • Koorejäätis

 

Iga kord, kui ma seda jäätist näen, siis nuputan, mis jäätisega oligi tegu. Leedu päritolu ei paljastu kohe mitte kuidagi. Pigem on tegu mingi šveitsi või saksa jäätisega. Äärmisel juhul mõne hästi suure korporatsiooni poolt Poolas toodetud jäätisega. Pakendil on kiri: “PREMIUM ICE CREAM”. Järelikult on tegu luksusbrändiga aga luksusjäätis ta ei ole. Pakend on küll omapärase ehitusega, aga viitab pigem nutikale säästupakendile. Jäätis ise ei ole sedavõrd luksuslik, et selle kohta kohe PREMIUM ütelda. Leedu jäätisetootjana rõhuks ma pigem Leedu päritolule kui et kummalise leedu-šveitsi luksuslik-nutikas-tavaline vastuolule.

Nii palju siis jäätise esmase ilme kohta. Jäätise serveering on kena – voldid papist kaane lahti ja all on kaunis ning korrapärane spiraal. Jäätis on üsna magus aga mõnusa, kristallise struktuuriga. Kohe on tunda, et korralikust koorest tehtud. Rikkaliku karamellitäidise hulgast sattuvad keelele ka mõned pähklid. Pakendilt lugesin, et sarapuupähklid. Midagi nende pähklitega on sest nende hõre asustus ja kangesti maapähklite sarnane maitse tekitavad tunde kogemata jäätise sisse sattunud pähklitest. Ma ei ole ka kindel, kas pähkleid peaks jäätise sees kohe ilmatu palju olema, kuna ilma purustamata võivad nad ohtlikud olla. Pehme ja koorese jäätise sees mõjuvad terved pähklid pisut ehmatavalt.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

 

Hakkasin mõtlema, et mida see Dione Pearl õigupoolest peaks tähendama. Googeldasin ja midagi erilist ei leidnud. See nimi on kuidagi nii väljendusrikas, et kui on mingi pärl, millel on konkreetne nimi, siis see pärl peaks olema kohe ülemaailma tuntud. Sellel jäätisel ega ka tema tootjal ei ole kergestileitavat veebilehte kah. Väga salapärane lugu.

 
 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan seda jäätist küll. Ta on lihtsalt üks hea karamellijäätis, milles on imelikult vähe pähkleid. Midagi väga erilist ega luksuslikku selles jäätises ei ole.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.