Cremeto Caramel

 • Tootja: Balbiino
 • Jäätise nimi: Koore ja maasikamaitseline jäätis Big Milk Fruit
 • Hind: 43.00kr
 • Maitse: 5
 • Pakend: 5
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Mida võiks ütelda ühe liitri karamellijäätisega? Näiteks seda, et maailm ei ole hukas! “Mis mõttes ei ole hukas?”, küsid nüüd sina? Aga selles mõttes, et on võimalik teha nii head jäätist, panemata talle nimeks mõnda väga kuulsat müügihitti ja värvimata teda roosaks või punaseks või siniseks! Ei ole hukas ka sel põhjusel, et Balbiino oma laias tootevalikus, mõtleb üsna pikalt, enne kui tuleb lagedale mõne uue pojukesega.Säärase puhtamaitselise ning iseloomuka võsukesega rikastab ja sätendab  väga kaunisti Eesti jäätiselette.

Pakend

Kena ja kaunis pakend, mis mõeldud jäätise säilitamiseks. Pakendi kujundus annab ilmekalt edasi jäätise olemust ning kuigi – pisut eestilikult kirjumirju, siiski esteetiliselt nauditav disain. Kes ehk ei ole lugenud siinseid varasemaid heietusi, siis selgituseks, et väga paljud jäätisepakendid on justkui kontserdiplakatilt või multifilmist väljarebitud katked, milledel ei ole sisuga mingisugust pistmist. Lisasime just äsja jäätiseblogisse väljamaiseid jäätisepakendeid – selliseid luksuslikumaid – ja nendelt nähtub, et jäätisepakend ei pea olema alati pidu ja pillerkaar vaid võib olla ka küps ning minimalistlik stiilinäide.

Olgu – ma ei noki rohkem pakendi kallal ja lisan veel pakendijutu lõppu, et minule meeldivad ühesugused pakendid, rahvalikut müügihitid on sageli hoopis teistsuguse kujundikeelega.

 

Jäätisekunn  

 

Jäätis

Lusikatäis teise järgi rändas läbi minu degusteerimismeele ning unustasin end juba muudesse mõtetesse, kui korraga tekkis küsimus, et kuidas peaks olema seotud karamell ja suitsune maitse. See jutt läheb nüüd juba veinidegustaatorite maailma, aga nende keeles väljenduksin ma nii: tundus, et jäätiseloomise lähedal oli jäänud lahti suitsutare uks. Ilmselt oli tegu väga iseloomulikult karamellimaitsega ja küsimärk suitsuse tooni kohta tekkis lihtsalt minu peas. Jäätise maitse koos kogu buketiga oli väga meeldiv. Ilmselt on Eesti jäätisekultuur saanud omamoodi koolituse endistest aegadest, kus rohkem on müüdud puhast jäätist, kui et peenete lisanditega hõrgutist. Mulle meeldis karamellijäätis kogu 0,7 liitri ulatuses, mis mul endale õnnestus haarata.

Jäätise värvus oli liivakarva beež ning iseteadlikult rahulik oma küpses olemises. Sageli seostatakse jäätist ainult roosa, valge või kollase värvusega ja see seos on umbes sama, kui et kõik naisterahvad peaksis kandma roosasi riideid. Ei – ei pea! Näiteks Jaapani jäätisekultuur sisaldab endas ka kalmaaritindi jäätist! Viimane näide oli toodud väga huvitavast jaapani jäätiseblogist. Seal leidub muideks ka väga palju meie jaoks rabavaid jäätisekooslusi. Seega – liivakarva karamellijäätis, kergelt suitsuse maitsega – väga kaunis ning hää.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kokkuvõttes oli see üks hea elamus, mis täidiseta jäätisest tulla sai. Struktuur ning maitseomadused igati paigas ning sulamisel ei tekkinud temast õlitaolist venivat asja, vaid ikka harilik sulanud jäätis.

 

One reply on “Cremeto Caramel

 • Mairi

  Mulle see jäätis ka väga meeldis, aga minu jaoks oli see suitsune maitse selgitatav. Kes ise kodus karamelli teinud, see tunneb selle maitse ära-see on suhkru sulatamise-kõrvetamise maitse. Ja see naturaalne ja hea karamellimaitse tegigi minu jaoks selle jäätise heaks!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.