Kõige tavalisem vaniljejäätis on see, mis iga jäätisetootja margi kätte näitab. Kuna enamik jäätisetootmisi ehitab kõik erinevate maitsetega jäätised üles ikka valgele jäätisemassile, siis vaniljejäätis on üldiselt kõige puhtam ja puutumatum liigi esindaja. Sageli on jäätise olemus üks suur trikitamine erinevate koostisosadega ja siis ei tule jäätis ise nii hästi välja.

Väga oluline on ka see, et kõik terviseargumendiga jäätised peavad siiski olema jäätised, mitte jäätiselaadsed tooted. Vahel tehakse gluteenitalumatusega inimestele või diabeetikutele erilised jäätised, mis ise tegelikult jäätise olemusest kaugel.

Coppa della Maga jäätised on magustatud steviaga ja siin võin julgelt ütelda, et mingit kompromissi jäätise asjus tehtud ei ole. Piimast ja koorest tehtud jäätisesari on siidise ja pehme struktuuriga, mis vahest tekitab võõristuse oma konsistentsi poolest, aga see ei ole mingi määrav tegur. Need, kes on maitsnud seda jäätist, toovad esile siidise ja pehme konsistentsi ja erilise struktuuri.

Kohe, kui Coppa della Maga jäätisetopsi kaan avada, on näha valge jäätis ja vaniljekauna tükid. Need ongi need väikesed tumedad tükikesed valge jäätise sees. Vaniljega on selline lugu, et paljud jäätisetootjad ei kasuta mitte vaniljekauna, vaid ekstrakti. See võimaldab toota palju lihtsamate vahenditega odavamat jäätist. Vaniljekaun on mingil kummalisel põhjusel väga kallis puuvili.

Veelkord – kas stevia annab mingi kummalise kõrvalmaitse? Ei anna! Ma väidan, et steviaga magustatud jäätist ei ole võimalik tavainimesel eristada suhkruga magustatud jäätisest. Stevia on lisaks magusainele ka vererõhu alandaja, steviaga magustatud jäätist võivad vabalt süüa ka diabeetikud.

Nii, nagu kõik Coppa della Maga jäätised, nii ka vaniljejäätis, on minumeelest väikese portsjoni jäätised. Sellel premiumjäätisel on kõik kenasti ja väikese koguse kaupa süües, ei mõju ta ka kõhule lahtistavalt.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Korralik ja kallis vaniljejäätis, mille juurde ei soovita ühtegi lisandit. Seda tuleb lihtsalt väikeste lusikatäitega ja tasapisi nautida, sedasi on ta kõige parem.

One reply on “Coppa della Maga vanilje jäätis

  • Teevi

    Kahjuks on sel jäätisel aga süsivesikute kogus suht sama suur nagu tavalise suhkruga magustatul. Muidu tore jäätis 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.