Coppa della Maga topeltšokolaadi jäätis

Taaskord jääb mul üle nentida vaid seda, et inimeste maitsed on erinevad. Mida aeg edasi, seda rohkem ma saan teada erinevate inimeste erinevatest eelistustest. See jutt käib ka šokolaadijäätise kohta. Coppa della Maga šokolaadijäätis näeb välja nagu šokolaadijäätis ja maitseb kah samamoodi. See, et minule maitseb šokolaadijäätis tumeda ja mõrudana, ei tähenda seda, et tegu on ainuõige käsitlusega šokolaadijäätisest.

Igatahes käivad šokolaad ja jäätis imehästi kokku ja see ühendus tundub loogiline juba kirjapildis, jäätisekooslusest rääkimata. Kui ma jäätiseid hindan, siis üheks oluliseks kriteeriumiks on koostisaine või põhikomponendi hinne. Topeltšokolaadijäätis saab siin minu käest 9 punkti. Miks mitte siis kümme, küsite!  Sest minumeelest võiks šokolaadi volüümi selles jäätises veel juurde keerata. Muidugi ei oleks see jäätis siis eriline rahvalemmik. Siiamaani olen tõdenud, et enamikule proovijaist see jäätis maitseb.

Eriti suurt elevust tekitavad šokolaadilaastud, mis kaane all kohe maitsema kutsuvad. Jäätist kulbiga võttes satub neid ka serveeritavasse portsionisse – nad on juba visuaalselt väga apetiitsed. Maitselt on nad samuti tummised ja head. Šokolaaditükkidega on vahest see lugu, et kui nad on jäätise sees liiga suured, siis nad ei sula suus ära, vaid jäävad hammaste külge kinni. Ilmselt mingi minu kiiks.

Šokolaad selle jäätise sees on tugev ja rammus. Jäätise enda konsistents on Coppa della Maga jäätistele omaselt siidine ja koorene, üks selle jäätise proovijatest ütles, et tegu on šokolaadimaiusega. Kohe esimesest suutäiest alates on selge, et tegu on parasjagu mõruda ja rammusa šokolaadijäätisega. Minu maitsemeeled ei tajunud mingit järelmaitset ega kaasmaitset. Mõned testijad on ütelnud, et Coppa della Maga jäätistel on kummaline mekk man. Seda on peetud ka steviaga magustatud jäätise kõrvalmõjuks, aga see ei ole nii. Stevia on magusaine ja jäätise konsistentsi see ei puutu.

Kindlasti ei ole tegu magusakire rahuldamise jäätisega. Suurte lusikatäite kaupa seda jäätist süües kaob kogu võlu ära! Muideks – proovige järele: võtke imenatukene lusika peale püüdke seda jäätist lahti dešofreerida suus! Leiate hoopis laiema maitseskaala ja koguni terve maitsemere.

Siin pildil on näha, mismoodi see jäätis sulab. Just nagu šokolaad oleks kuuma käes pehmeks ja läikima läinud. Omaette kaunis vaatepilt on jäätisekulbitäie jäätise serveerimisel talrikule või kaussi, kus jäätisepind mõnusalt mureneb. Justnagu ilupildil.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

lgaŠokolaadijäätise austajatele on see kohustuslik jäätis. Neile, kes tugevate maitsetega harjunud pole, soovitan tutvuda veerandi jäätisekulbitäiega. Selge ja rammus preemiumklassi šokolaadijäätis.

Vaata ka teisi Coppa della Maga jäätiseid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.