Coppa della Maga jäätistel on eeskujulik koduleht, kus kõik erinevad maitsed on üksipulgi lahti selgitatud ja kenasti üles pildistatud. Kusjuures jäätised näevad ka tegelikult sellised välja, nagu ilupiltidel näha! Haruldane juhtum.

Vaata seda jäätist kodulehel

Kujutage ette seesamiseemneid. Nüüd mõtelge juurde mesi, edasi lisage sinna imehea jäätis! Peaks ju töötama? Tegelikkuses on asjad teisiti: jäätiseelamust varjutab mingi võõras kõrvalmaitse ja see jääb kestma.

Nüüd kujutage ette hoopis kitsepiimajuustu. Seal on omamoodi kummaline kõrvalmaitse ja ahjus küpsetatud peediviilakatega sobib ta ideaalselt. Mingil kummalisel põhjusel on ka jäätisel sama kitsepiima maitse juures. Muideks üks Eesti õpilasfirma teeb samamoodi kitsepiimajäätist ja seal ei ole sugugi tunda “kitsemaitset”.

Seesamiseemned on isegi päris huvitavad jäätise sees ja manavad koheselt ette idamaise fiilingu. Kui kummaline kõrvalmaitse välja arvata, siis on see täitsa huvitav jäätis. Värvilt kuldkollane ja konsistensilt siidine, võiks see jäätis olla kui tuhande ja ühe ööd muinasjutt.

Coppa della Maga jäätistel on tõesti õige pisut eriline konsistents. Selle konkreetse maitse puhul võimendub kõik, mis on pisutki imelik. Kaasaarvata harjumatud seesamiseemned. Väljanägemise poolest on jäätis endiselt väga kaunis ja kutsub maitsma.

Seesami ja mee jäätis ei ole minuteada Eestis poodides saadaval, või kui oli, siis enam ei ole. Tegelikult olen testinud seda jäätist mitme katsejänese peal ja ega pöörast katastroofi ega jäätise väljasülgamist ei ole. Samuti jätan ruumi ka erinevate inimeste kummalistele maitseeelistustele. Ilmselt ollakse lõunamaades – Bulgaaria kandis – harjunud sääraste teistmoodi maitsetega. Sellisel puhul on meie geneetilisest koodist puudu isade-emade eelhäälestatus seesami ja mee kauni kooselu kohta.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Väga huvitav idee aga veider kõrvalmaitse tekitavad vastakaid tundeid ja soovitan seda jäätist ainult eriliste maitsete otsijatele. Kuna tegu on kalli jäätisega, siis ei saa see maitse olla ka tootjapoolne prohmakas, vaid ilmselt lõunamaine magusakoodeks.

Vaata ka teisi Coppa della Maga jäätiseid

One reply on “Coppa della Maga seesami ja mee jäätis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.