Pistaatsiajäätis on eriline oma maitse ja rohelise värvuse poolest. Mingil kummalisel põhjusel sobib pistaatsiapähkel imehästi jäätise komponendiks ja kuigi on tegu lõunamaise magustoiduga, sobib ta imehästi Eesti jahedasse kliimasse.

Kaane all on korralikult puistatud pistaatsiapähklipuru. Justnimelt puru, mitte terveid pähkleid. See on oluline fakt. Ei mingit essentsi ega võltstükke, vaid hulganisti suussulavat pähklipuru. Ehedad koostisosad tõstavad küll jäätise hinda, kuid ei tee kompromissi maitse osas.

Nüüd peab natuke rääkima jäätisepakenditest. Nimelt on Eesti aladel levinud telliskivivorm väga ebaseksikas jäätise serveerimise osas. Odava pakendina annab ta edasi küll liitrijagu magusat jäätist, kuid jätab presentatsiooni täiesti tahaplaanile.

500ml tops on seevastu väga nutikas ja oluline pakend, kuna ta sisaldab täpselt õiges koguses jäätist, lubades magustoitu ka kaunil viisil presenteerida. Kummalisel kombel on maailma üks kuulsamaid jäätisebrände: Ben&Jerry’s jäätis tavaliselt kilega kaetud. Aga see on osaliselt kinni selle brändi filosoofias.

Coppa della Maga pistaatsiajäätis on hea näide eeskujulikust presentatsioonist, kus jäätisetopsi kaanealune koostisosade väljanäitust võiks kohe pikemalt imetleda. No mina muidugi pikalt imetlema ei jäänud – tegin pildi ja kohe lusikas sisse.

Natukene ka jäätisest endast: kohe kui esimese lusikatäie suhu pistad, saad aru, et tegu on väga tasakaaluka jäätisega. Hoolikalt paika sätitud pistaatsiamaitse haakub steviaga magustatud ja rohelise jäätisepõhjaga. Selle jäätise puhul ei suru pistaatsiamaitse end julmalt peale, vaid palub sul lahkelt tugitoolis istet võtta ja masseerib õrnalt su maitsemeeli. Jäätisekonsistents on siidine ja pehme – nagu Coppa della Maga jäätistel ikka. Rammusus ja naturaalsed toorained loetleb sinu keel koos ajuga koheselt ära.

Otsatult sümpaatne on selle jäätise puhul pistaatsiapähkli puru, mis tükkide vahel naturaalselt tooni annab. Pähklite jahvatamisel tuleb ju ikka sellist puru ja see on vahest isegi parem, kui pähkel ise. Ma ei saa mainimata jätta LaMuu pistaatsiajäätist, mis minu arvates on meie alade vaieldamatult parim pistaatsiajäätis. LaMuu käsitulses on sama maitsekooslus väga jõuline ja isegi ürgne. Coppa della Maga pistaatsiajäätis on delikaatne ja maitsekas.

Coppa della Maga jäätised on magustatud steviaga. See suhkruleht annab samasuguse magusa maitse, kui suhkur, aga ei tõsta sinu vererõhku.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Paljude lemmik, kõigi poolt kiidetud ja premium jäätisele omaselt tasakaalustatud maitse. Kiitus tootjale säärase arendustöö eest, kui sa ei ole seda jäätist veel proovinud, siis kindlasti osta ja proovi. Siia postituse alla pane kirja, kuidas maitses 🙂

Vaata ka teisi Coppa della Maga jäätiseid

4 replies on “Coppa della Maga pistaatsiajäätis

 • tanel

  See on ainuke jäätis, mis ma sellelt tootjalt olen ostnud ja proovinud. See oli nii kehv, et peale seda ma pole julgenud coppa maga jäätiseid enam osta. Varasemalt olen söönud LaMuu pistaatsia jäätist, mis maitses SUPER hästi! See coppa maga oleks nagu jäätisemasina pesu vesi. Ei soovita seda osta! Kui ma loen teie postitust, siis jääb mul mulje, et te olete seda kuskilt teiselt planeedilt ostnud, tegu ei saa olla sama tootega!

  aitäh!

  Reply
  • Uku

   Tänan tagasiside eest. Maitse on jah selline asi, mille üle ei saa vaielda. Võib olla ka selline võimalus, et see konkreetne jäätis oli lihtsalt üles sulanud ja paha maitsega. Ma ise olen need jäätised kõik ära maitsenud ja midagi nii kohutavat seal küll ei olnud :). Minumeelest. Arvamused jäätise kohta jagunevad suures laastus kolmeks: väga hea, väga halb, ei huvita. Küsimus on ainult iga arvamusgrupi protsendis.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.