Kookos on minu jaoks maagiline puuvili, mis kummalisel kombel sobib jube hästi jäätise sisse. Kohe kui jäätisetopsi kaane avad, tundub et selles jäätises on midagi valesti, kuna jäätise pind on pealt kõik härmas. Tegelikult muidugi ei ole härmas, vaid see on kookosepuru.Riivitud kookosepuru on küll rammus ja rasvane, kuid tänu väga väikesele osalusele, ei tõsta ta jäätise rammusust. Kaalujälgijate foorumites kiidetakse riivitud kookosekoort just temas sisalduvate kasulike ainete pärast.

See on üks ainukesi Coppa della Maga jäätiseid, mille kõrvale ma soovitan näiteks mõnda moosi või muud lisandit. Ei, mitte et jäätisel midagi viga oleks vaid sellepärast et kookose maitse on üsna harjumuspärane.

Kookosejäätis sulab ja käitub nii, nagu Coppa della Maga jäätised ikka, aga näeb välja, nagu kookosemaius. Valge jäätis tundub tänu kookoselaastukestele veelgi valgem ja rammusam. Maitse poolest on ta jällegi väga peenelt tasakaalu aetud: ei liiga magus ega ka liiga kookoseline. Täpselt paras.

Selles jäätises ei ole midagi eriskummalist ega imelikku. Coppa della Maga jäätise põhi on siidine ja koorene, nagu ikka ja kookosehelbed sulavad suus, moodustades tervikliku maitsebuketi.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Esinduslik kookosejäätis koos ohtra kookosepuruga. See steviaga magustatud jäätis on ilmselt  kõigile meeltmööda, tänu balansseeritud maitsele ja siidisele konsistentsile.

Vaata ka teisi Coppa della Maga jäätiseid

One reply on “Coppa della Maga kookosejäätis

  • Anett Tuisk

    Kookos tõesti sobib paljudesse magustoitudesse ning jäätis ei ole erand!
    Olen kaua oodanud kookosjäätist ning lõpuks võin kalendrisse risti tõmmata.
    Nõustun Jäätisekunniga, sest maitse on siidine ja hõrk, olles samal ajal näiliselt rammus ja kreemjas. Suurepärane kooslus! 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.