Ma olen alati imetlenud neid jäätisetootjaid, kes suudavad massidele pakkuda maitseid, mis eristuvad. Coppa della Maga kirsijäätis on üks nendest jäätistest. Nime järgi ei arvaks, et selles jäätises on midagi nii erilist, aga tegelikult on küll. Kirss kipub olema laia variatsiooniga jäätisekomponent, mida võib tõlgendada küll nii ja naa.

Kaane alune jäätisemaailm on paljulubav ja maitses ei pea pettuma. Kõik ongi täpselt nii, nagu välja näeb.

coppa-della-maga-kirsi-kaaneall-jaatisekunn

Kõik Coppa della Maga jäätised kannavad samasugust nüanssi – vahustatus ja stevia. See annab kõikidele maitsetele juurde pisut õhulisust ja mõrkjat maitset. Lisaks käib steviaga kaasas ka suhteliselt väike jäätise kalorsus: 198 kCal /100g. Ma tean, et mõnedele see pisut mõrkjas maitselisand  ei istu, arvan selle tulenevat Eesti jäätisetraditsioonidest.

Krisi maitse selles jäätises on jõuline ja hästi iseloomulik. Kirsimoosi on nii kaanealuses vaates kui ka läbivalt jäätise sees.

coppa-della-maga-kirsi-lusikas-jaatisekunn

See omakorda tõestab, et tegemist on premium jäätisega, kus koostisainetega ei ole kokku hoitud. Tugev kirsimaitse on magususelt ja iseloomult äärmiselt täpselt paika timmitud ja tõesti on tegu korraliku ning rammusa kirsijäätisega. Koostises mainitud hapukirsilisand tundub huvitav, kuna võhikule ei ole ju teada, mis asi on hapukirss. Kas see on kirsiliik või teatud kirsitöötlemise eripära.

Koorene ja lumivalge jäätisemass ning kirsilisand mõjuvad suus tervikuna, justkui oleks jalutanud jäätisebokaaliga kirsiaias ja noppinud värskeid kirsse sekka.

coppa-della-maga-kirsi-ports-jaatisekunn

Lisaks tuleb mainida, et steviaga magustatud jäätised sobivad kenasti ka diabeetikutele sest nad ei tõsta vererõhku.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan proovida! See on jõuline kirsijäätis, mis on parasjagu magus ja koorene.

18 replies on “Coppa della Maga kirsijäätis

 • Eva-Maria Virnas

  See on ju mmõnus kirsijäätis Coppa della Maga. See on lihtsalt nii EHE ja hea. Nagu vahukoor kirssidega. Hästi kirsine maitse. Usun, et kõigile see isegi ei pruugi sobida. Väga spetsiifiline. Tuleb meelde ilus aeg, kui oma aias kirsipuud olid ja sai kirsikivi sülitamise võistlusi pidada üle garaažitee. Nüüd pole enam puid, teed ega kirsse. Vot selline ehe mälestus tuli meelde. Kirsimoos oli lapsena mu suur lemmik. Kui kõik sõid ainult maasikamoosi või vaarika-, siis mina armastasin kirsimoosi  

  Reply
 • Snezana

  Kui Koor ja Kirss said kokku ja said jäätiseks,tantsisid mu keelel tangot ka maitsenäsakesed..jeerum,kui taevalik maitse ning kui see lisada ühele sokolaadikoogi kõrvale-match made in heaven 🙂 <3

  Reply
 • Avo

  Meeldib just see mõrkjasmagus ja hapu maitse, kontrastiks õhulisus. Stevia sobib hästi. Kirsi loomulik maitse pääseb paremini esile kui näiteks tavalise suhkruga pääseks. Selline vähe vängem amps saab minu poolt ainult plusspunkte. Kirss on parem kui mitte kirss. Jäätises eriti. Pöial püsti!

  Reply
 • Vairi Virnas

  Öeldakse ju, et hapu teeb lõbusaks. ???? See on põnev, eriline, tugeva kirsimaitsega jäätis. Kui tihti ei saa arugi, mis jäätist sööd, siis selle jäätise puhul ei teki kahtlust. Kirsimaitse on valdav ???? Aga tekstuur on eriti tore. Nii vahus jäätist ei olnud mina enne proovinud.

  Reply
 • Aivi O

  Tõeline gurmee-elamus, mida võib südamerahus nautida ka inimene, kes oma toidulaua komponentide tervislikkust ja kõrget kvaliteeti väärtustab. Et ma lausa jumaldan kirsse, siis võlus see jäätis mind ära just väga varjundirikka, puuviljase ja magushapuka kirsimaitsega. Samas tasub see hõrgutis kindlasti järele proovimist ka neile, kellele kirss muidu liiga intensiivne tundub – õhuline ja suussulav jäätis on sellele laitmatuks tasakaaluks 🙂

  Reply
 • Henn Nõgel

  Maitses. Oli haput, mõru, magusat, koorest kõike koos. Tõeline maitsete plahvatus suus, täielik kompott sõna parimas mõttes.

  Reply
 • Kristel H.

  Väga tugeva kirsimaitsega suurepärane maius 🙂 …kindlasti midagi enamat kui lihtsalt jäätis – maitseb kui unenägu 🙂

  Reply
 • Kiku

  Tahaks väga Coppa della maga erinevaid maitseid proovida…hetkel on õnnestunud vaid Lasnamäe Maksimarketist šokolaadijäätist maitsta…Millistest poodidest/kauplustest on võimalik teisi maitseid leida?

  Reply
  • Uku

   Tere Kiku,
   ma tean et need, kes enne tõid maale Coppa della Maga jäätiseid, enam ei tegele nendega. Minuteada müüakse vaid seniks kuni kaupa jätkub. Kahjuks. Huvitavad jäätised olid!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.