Coppa della Maga jogurtijäätis roosiõielehtedega

Bulgaaria jäätisetehas Corte Diletto on toonud välja erilise jäätisemaitse – roosijäätis. Ma ütlen lühidalt roosiäätis, sest tegelikult on see roosi kroonlehtedega jogurtijäätis. Jogurt on siinse jäätise puhul ilmselgelt väike tegija, sest roosilõhn täidab toa juba koheselt, kui jäätise kaane avad.

Muidugi reklaamitakse jäätise enda lehel lactobatsillus bulgarikus tarka bakterit, kui selle jäätise tegijat, kuid tark bakter pole piimanduse valdkonnas enam mingi üllataja. Maitse poolest pole jogurtil siin jäätises mingit sõnaõigust, sest ainuke komponent, mida sa tunned, on roos.

Näete siin pildil punase moosi laike – see ongi päris roosilehtedest tehtud moos. Roosilehed on tunda ka hamba all ja mõjuvad esmamaitsmisel isegi pisut jahmatavalt. Kuidas jahmatavalt? No niimoodi: “Kas tõesti PÄRIS roosilehed?”. Jäätise kodulehelt saab lugeda vastust: jah, päris roosilehed.

Jäätise maitse on minu hinnangul erakordne: jõuline roosiõli sobib ideaalselt kokku Coppa della Maga siidise ja koorese jäätisepõhjaga. Ma kardan, et sellele jäätisele sai saatuslikuks liiga tugev ja harjumatu roosimaitse, kuid siin saab öelda vaid, et see maitse on harjumatu. Mitte mingis mõttes halb. Roosimoosi leidub nii kaaneall kui ka sügavamalt kaevates täiesti piisavalt, seega tegu ei ole paari hädise roosi kroonlehega, vaid ikka korraliku roosimoosiga.

Tegime jäätist maitstes nalja, et kallimaga seda jäätist maitstes palud oma väljavalitul suud pisut kauem lahti hoida, et roosilõhn korralikult tuppa leviks. Proovisime seda jäätist ka pisut suurema seltskonnaga ja mõned arvasid, et jäätis meenutab vanaema kosmeetikakappi. See oli muidugi naljaga pooleks lausutud. Roosiõli oli eelmise sajandi algupooleni väga levinud lõhn ja see toobki mängu kummalise konteksti.

Erakordselt kirgas ja isegi heas mõttes hull jäätis! Tugeva roosiaroomi tõttu võib jäätis saada valesti mõistetud, kuid õiges koosluses ja parajas koosluses kohvi ja suure roosibuketiga laual, on see jäätis lausa vapustav. Kodulehelt saab lugeda, et nendeteada ei ole maailmas veel keegi teinud roosijäätist. Seda ma täitsa usun. Roos iseenesest on väga levinud magustoitude komponent ja kuulub magustoitude juurde täiesti iseenesest mõistetavalt.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Harjumatu maitse tuleb sellest, et roosi jäätis ei ole lihtsalt levinud. Eriline ja luksuslik premiumjäätis – magustatud steviaga, targa jogurti baasil ja roosimoos domineerimas. Kui kellelgi avaneb võimalus, proovige ära ja kommenteerige siia postituse alla.

Vaata ka teisi Coppa della Maga jäätiseid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.