Coppa Della Maga Grapefruit & Bergamot

 • Tootja: CorteDiletto
 • Jäätise nimi: Greibi- ja bergamotijäätis magustajatega
 • Hind: 8.49
 • Maitse: 5
 • Pakend: 5
 • Kalorsus (100g): 195kCal
 • Koorejäätis

Värskelt poodidesse ilmunud Coppa Maga jäätiseseeria annab meie jäätiselettidele väga huvitava ja omapärase täienduse. Nimelt on kodulehel lubatud, et kõik selle seeria jäätised on 100% looduslikest toorainetest. Magustamiseks ei ole kasutatud teragi suhkrut, vaid ainult steviat. Stevia on indiaanlaste poolt kasutusele võetud looduslik taim, mille lehed pidada olema magusad. Nende lehtedest saadud magusaine ei sisalda ühtegi kalorit ja on seetõttu on suisa kasulikud.

Grapefruit ja Bergamot. No mis ma oskan kosta – kõik puha nii uued ained minu jaoks, et juba iga üks eraldi oleks jäätise komponendina uudne. Greipi me kõik teame – see on mõru apelsin. Aga Bergamot! See on samuti tsitruseline vili, mida on kutsutud ka hapuks laimiks. Bergamotipuu õied peaks olema hästi lõhnavad ja pirnikujulised viljad liiga hapud, et neid süüa.

coppa-maga-greip-bergamot-jaatisekunn-2

Kissitasin silmi ja punnitasin pakendi pisikeselt kirjalt lugeda, et tegelikult on selle jäätise sees ka koort. Seega tegu on koorejäätisega. Huhh – ometigi ka mingi tuntud komponent 🙂

Põhjus, miks sellest jäätises pikalt kirjutan on tema maitse. Tõeliselt kreemise struktuuri ja erakordse hoolega tasakaalu viidud maitsega jäätis võrgutab mõruda kõrvalmeki ja hapuka magususega. Selle jäätise struktuur on nii pehme ja kreemine et lausa imesta! Võiks arvata, et tegu on tugevalt vahustatud ja õhulise jäätisega, aga ei! Siidine jäätisemass on tihke ja annab end jäätisekulbiga ideaalselt vormida. Minu jäätisekuulitamise oskust ei maksa siin piltidel hinnata.

Coppa Della Maga tähendab kristallkuuli, millest maagid imelisi nägemusi näevad.

coppa-maga-greip-bergamot-jaatisekunn-3

Jäätise värvus on kergelt roosakas ja annab juba vaatamisel sellise tunde, et üks mõrkjas – hapukas jäätis täpselt nii peakski välja nägema. Sulamisel ei teki kaus põhja mitte vedelat jäätise toorainet, vaid iga lusikatõmme säilitab oma algse kuju. See viib tahtmatult mõttele, et viimati kasutatakse jäätise sees mõnda kujusäilitavat lisandit, kuid reklaami ega pakendil oleva kirjelduse järgi seda küll välja ei loe.

Jäätise tootja on seni vähetuntud Bulgaaria firma: CorteDiletto. Firma toodab muuhulgas ka kohvimasinaid.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan kõikidele jäätisespetsidele. Selles mõrkjashapukas jäätises on greip, bergamot ja stevia leidnud imelise kooskõla

Vaata ka teisi Coppa della Maga jäätiseid

4 replies on “Coppa Della Maga Grapefruit & Bergamot

 • Peeter

  Jube jäätis! Greip on ilmselt purustatud koore ja kilega sinna sisse, mis annab ebameeldiva mõruda maitse. Kui ma olen ostnud greipi, siis tuleb see puhastada ka sisemistest kiledest, mis annavad mõruda maitse. Ilma selle kileta on tegelikult greip väga mõnusa ja magusa maitsega, aga see jäätis täiesti söögiks kõlbmatu. Samuti jääb lusikale selline taimerasva kiht, nagu oleks margariini söönud. Olen väga pettunud, sest sama tootja kirsijäätis oli superhea.

  Reply
 • Uku

  Oli küll mõrkja maitsega. Ma ausalt ei tulnud selle peale, et tegelikult võiks greibijäätis olla ka ilma mõruda maitseta 🙂 Tänan et jagasid oma arvamust!

  Reply
 • Maria

  Tere Peeter! Täname kommentaari eest aga siinkohal lisaksin, et mõrkjas maitse ei tule greibijäätisele mitte koorest või kilest, vaid bergamotist, mis on üks koostisosa selles jäätises ja ei pruugi tõesti kõigile meelepärane olla. Need on tootja nÖ innovatiivsemad maitsevalikud, lisaks klassikalistele.
  Coppa della Maga maaletooja

  Reply
 • K

  Minu meelest just üks parimaid jäätisi, mida ma proovinud olen. Mõnus suussulav tekstuur ja täpselt õige hapu-mõrkja tasakaal. Ostan kindlasti veel!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.