Amaretto liköör on teadupoolest Itaaliast pärit mõrkjas jook, mis võlub oma mandlimaitsega. Muidugi on ta ka üsna magus ja seetõttu sobib hästi erinevatesse magustoitudesse. Coppa della Maga käsitlus amaretto jäätisest on tasakaalukas ja vaoshoitud ning ei lase end liigitada jõuliste jäätiste hulka. Võib olla just sellel põhjusel ongi amaretto jäätis üks Eestlaste lemmikuid jäätiselettides.

coppa-della-maga-amaretto-kaaneall-jaatisekunn

Coppa della Maga on premium jäätis ja seda on näha kohe, kui avad kaane. Ohtrasti mandlitükke ja kreemika värviga jäätis annab amaretto likööri maitse kohe kätte. Igaks juhuks ütlen, et selle jäätise sisse ei ole lisatud alkoholi, mistõttu on ta sobilik ka lastele. Puhas piim ja koor ning magusaineks stevia.

Jäätisemass ise on omamoodi peenekoeline ja siidine, ning mandlitükid ei jää hammaste külge kinni, vaid moodustavad kõik koos kauni terviku. Ma vist 0len rikutud maitsemeelega, aga tahaksin siiski sellisest jäätisest saada jõulisemat ja vürtsikamat mandlimaitset. Nii jäätise enda reklaam, kui ka pooleliitrise topsiku avapilt räägivad väga tugevasti jäätise iseloomust, mida lõppkokkuvõttes jääb minu jaoks väheks.

coppa-della-maga-amaretto-pais-jaatisekunn

Kuid ega siis sellepärast jäätis söömata jää! Vaadake, kui kaunilt ta sulab ja kui ilusa struktuuriga ta end taldrikule laseb serveerida. Coppa della Maga jäätistega on alati nii, et parim viis neid maitsta on natukesehaaval. Selle jäätise kõrvale  soovitan kindlasti tassike kanget kohvi ja klaas vett, sest maitsemeeled peavad olema valvel ja puhtad.

coppa-della-maga-amaretto-lusikas-jaatisekunn

Minu rõõmuks on nii sellel kui ka teistel Coppa della Maga jäätistel korralikud veebilehed ning jäätise sõnum tuleb kenasti välja. Sellise jäätise puhul ei ole ju tegu lihtsa valge, magusa massiga, mis täidab talvest väsinud põhjamaa inimese magusasoovi. Amaretto jäätis on interpretatsioon liköörijäätisest, kus maitsete mäng on väga selgelt dialoogis jäätise pakendi ja reklaamiga. Mul oleks väga hea meel, kui keegi selle blogi lugejatest prooviks ja jagaks oma arvamust siia alla, kommentaariumisse.

Stevia ehk suhkruleht on pealtnäha lihtne taim, millest saadud magusaine on sama magus, kui suhkur. Lihtsalt steviaga magustatud jäätis ei tõsta vererõhku, sobib diabeetikutele ja kaalujälgijatele. Siin on Maalehe artikkel steviast.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Maitsekas ja elegantne koorejäätis, kindlasti soovitan. Kes proovis, kommenteerige kindlasti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.