Carte D’or Tiramisu jäätis

  • Tootja: Unilever, Carte D’or
  • Jäätise nimi: Tiramisu maitseline jäätis kohvi kastme ja kohvimaitselise biskviitkoogi osadega
  • Hind: 4.50
  • Maitse: 2
  • Pakend: 3
  • Kalorsus (100g): 200kCal
  • Taimerasvajäätis

 

Tiramisu on Itaalia päritolu toorjuustust, vahukoorest, küpsistest ja veel erinevatest komponentidest tehtud magustoit. Rammus ja maitsev. Midagi säärat otsisin ma ka Carte D’ori tiramisu jäätisest. See on ju selge, et tiramisu magustoidust ei saa jäätist teha, seega on küsimus, kuidas jäätises säilitada tiramisu tunnused. Tegemist ei ole lihtsa ülesandega, eriti veel siis, kui vaja toota tonnide viisi sellist jäätist.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Päris tiramisu tunnet siiski jäätisest kätte ei saanud. Ilmselt on tegu sellega, et jäätise enda mass on kuidagi nii lahja ja “rasvane”, mis tiramisu olekuga kokku ei sobi. Taimse rasva baasil tehtud jäätistel on kõigil omad head ja vead, näiteks selle Cart D’or tiramisu jäätise plussiks on tema madal kalorsus. Kuid siiski jäi midagi puudu. Jäätisele puistatud šokolaadipulber ja vähesed küpsisetükid küll meenutasid mingis mõttes tiramisu maitset, kuid seda jäi väheks. Jäätisemass ise oli kollakas, kreemikas – pakendilt lugedes on tegu ilmselt marsala veiniga.
Muideks läbipaistvast pakendist oli põhjas näha ka ümmargused küpsisetükid. Süües ma neid ei mäleta. Õiges tiramisus on pavesini küpsised.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Paljulubav jäätis koos mängulise ja jõulise tiramisu koogiga. Aga kõike oli nii vähe ja taimerasva mekk lörtsib elamuse ära. Ei soovita.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.