Banaani-toffee Ingmanilt

 • Tootja: Ingman
 • Jäätise nimi: Banaanimaitseline koorejäätis iirisekastmega
 • Hind: 43.90kr
 • Maitse: 2
 • Pakend: 1
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Kõigepealt pakend

Ingmanilikult kaunis ja asjalik pakikujundus lubab peaaegu et luksuslikku jäätiseelamust. Ingmani pakendid on üldiselt väga vähesel määral üle kujundatud või liiga rõhutatult lõbusaks tehtud. See võikski olla üks läbivatest joontest Soome jäätiste puhul

Jäätis

Teiseks läbivaks jooneks Soome jäätiste puhul olen täheldanud keskmisest pisut magusamat maitset. Käesoleva jäätise puhul annab see kohe eriti tunda. Banaani maik iseenesest on üsna banaanilik ja hea, sinna juurde veel iirisetäidis – kooslus on rohkem kui pelgalt magus. See on suisa ülimagus. Kusagilt sealt suure MAGUS BANAAN sõna tagant paistis ka pisike iirisemaitse välja, aga teda eriti ei näidatud. Hoiti kusagil all varjus, et ta pead ei tõstaks. Iseloomulikult iirisetäidise asemel tunnetan justkui suhkrusiirupit. Peale seda, kui mu maitsmismeel on pisut rahunenud, randub jah loid ja nõrk iirisemaitse. Pakil lubatud iirisekuubikkust ei ole lõhnagi!

 

Jäätisekunn  

 

Iseenesest on jäätise konsistents meeldiv ja tõesti koorene – nagu pakendil kirjas. Banaani sisalduses ei ole samuti võimalik kahelda. Magusahulk jäätise sees on sedavõrd suur, et see kipub ka meeldiva banaanimaigu ära lörtsima. Ma ei saa jätta mainimata, et ilmselt on Eestlaste ja Soomlaste jäätiseharjumused samuti pisut erinevad, kuna siinpool lompi jäätised pisut lahjemad kipuvad olema ja sealpool taas magusamad ja rammusamad.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Magus magusaks, aga sellel jäätisel võiksid olla komponendid nauditavamad, mitte nii kusagil taga varjus. Ei iirist ega banaani pole vaja ju häbeneda!

 

One reply on “Banaani-toffee Ingmanilt

 • Mairi

  Oli küll jah magus. Isegi see killuke jäätist, mis ma sõin, täitis mu magusavajaduse. Aga minu jäätise sees oli küll mingit iirisemaiust, tüki kujul ehk mitte, aga ikka oli.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.