• Tootja: Balbiino
 • Jäätise nimi: Koore ja maasikamaitseline jäätis Big Milk Fruit
 • Hind: 6.39
 • Maitse: 3
 • Pakend: 5
 • Kalorsus (100g): 187kCal
 • Koorejäätis

 

Lihtne jäätis ja lihtne jutt. Avanud pakendi, vaatas vastu klassikaline pressvahvel ja valge jäätisekuppel. Jäätis ise keskpärane ja mitte grammigi kehvem ega ka parem. Uurinud pakendilt peenikest teksti, selgus et tegu on enamjaolt taimse jäätisega. Kalorsus oli 187 Kcal / 100g.

 

Jäätisekunn  

 
Pakendi järgi otsustades on tegemist ehk millegi väga klassikalise või erilisega. Mina ei mäleta küll, et säärast jäätist kuldses minevikus oleks müüdud. Erilisust ma kah ei hoomanud, seega pakun, et nimi on jäätisele pandud ilmselt Lätit ja Leedut silmas pidades. Kui peaks tegu olema mõne vanadussurmast ärganud klassikuga, siis ka selline kuvand sobib pakendikujundusega kenasti kokku.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Rohkem selle jäätise kohta midagi rääkida ei ole. Ma soovitan seda soojalt – pettuma ei pea milleski ja üllatusi samuti ette ei tule.

 

2 replies on “Balbiino Salto

 • mairi

  Mul on viimasel ajal tekkinud nende “lihtsate” jäätistega üks mure Üks pool selles on see, et on olemas ka paremad ja mitte nii lihtsad jäätised, mida võiks tegelikult eelistada. Hinnavahe ei ole ka tohutu. See mure on õnneks lahendatav nii, et validki teise.
  Aga on ka teine mure, mille lahendamine nii krerge ei ole. Ma ei saa lihtsalt aru, miks toodetakse niipalju erinevaid täpselt ühesuguse keskpärase ja “lihtsa” maitsega jäätiseid? Pigem võiks ju investeerida uutesse ja palju põnevamatesse toodetesse. Maailmas on niipalju huvitavaid jäätiseid- Eestis kahjuks piirdutakse ainult ühtede ja samade maitsetega erinevates pakendites. Toon näiteks Ben & Jerry’se jäätisevaliku:
  http://www.benjerry.com/flavors/our-flavors/#
  Seal on ühe brandi jäätiseid 54 (!!!!!!!!!!) erinevat maitset!!!! Lisaks siis veel mõned leheküljed neid erinevas suuruses ja pakendis.

  Iga päevaga tekib jäätiseleti ees seistes aina nõutum tunne – kõik on nagu nähtud ja maitstud. Nagu ei oskakski arvustada järjekordset “lihtsat” jäätist.
  Uku on siiski tubli ja võtab selle enda kanda.

  Reply
 • Uku

  Tänan, Mairi, et sellist asja taaskord puudutasid!
  Nagu ma enda arust olen siin blogis ka väga palju kordi maininud, et jäätist müües, müüakse enamasti pakendit, mitte jäätist. Sellega on seletatud ka pakendite mitmekesisus samasuguse jäätise ümber. Kui vaadata emotsionaalset poolt, siis loomulikult eelistaksime laia jäätistevalikut laia pakendivaliku asemele. Vaadates aga majanduslikku külge, on Eesti keskmine jäätisetarbija väga konservatiivne ning paikse loomuga inimene. Tundmatud jäätised on pigem katsetus kui regulaarne ost. Seega on majanduslikel põhjustel targem luua uusi pakendeid kui uusi jäätiseid.

  Iseasi on sihtgrupi kasvatamine. Eesti jäätisesööjate armee asendub varsti selle seltskonnaga, kes nõukogude ajast ei tea midagi ja vanad harjumused on issi-emme pärand. Sellele põlvkonnale on “kama-kaks”, kas ta võtab riiulilt Premia jäätise või Ben & Jerry. Kui hoida sihtgruppi vanades harjumistes kinni tuues selle ettekäändeks tänase päeva müüginumbrid, siis homme võib olla juba hilja pakkuda neile eestimaiseid uusi jäätiseid. Seega oleks minumeelest tark tegu tuua turule mõnu uus leiutis aastas. Selline teguviis ei pruugi täna olla üliedukas aga homme võivad uued maitsed anda kasumitabelisse suurema tulba kui arvata osatakse.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.