• Tootja: Balbiino
  • Jäätise nimi: Rabarberi-koorejäätis
  • Hind: ei mäleta, lisan kohe kui teada saan
  • Maitse: 5
  • Pakend: 3
  • Kalorsus (100g): 179kCal
  • Koorejäätis

Ma kohe tundsin, et pean proovima seda Balbiino uut rabarberijäätist. Rabarber on kuidagi nii kodune ja ehe maitse, et see kuidagi ei mahu tööstusliku tootmise kavasse. Minumeelest vähemalt. Tunnetuslikul. Igatahes – väikese eelhoiakuga hinges – proovisin järgi.

 

Telliskivi pakend – nii kutsun ma neid ühe-liitriseid perejäätiseid. Pakendikujundus on küll äratuntuavate triipudega aga värvide poolest nagu pisut “vanakoolikas”. No see on rohkem minu kiiks ilmselt. Olulisem on ikka see, mis on selle pakendi sees, mitte see, mis pakendi peale trükitud. Üldiselt on tore, kui jäätiseperekond on äratuntavalt sarnases pakendistiilis, mis lettidelt ka silma torkab. Selles mõttes töötavad triibud praeguses jäätiseletis väga hästi.

 

Balbiino Rabarberijäätis Jaatisekunn

 

Kohe, kui olin paki lahti saanud, paistsid väikesed rabarberi tükikesed jäätise pinna seest välja. See on kohutavalt oluline, et koheselt pakendi avades, näed ka jäätise läbilõiget. Oluline ka seepärast, et rabarbermaitse on saavutatud päris rabarberimoosiga, mitte mingi essentsiga. Ma ei teagi, kas sellist asja üldse eksisteerib, nagu rabarberiessents. Lisaks kartsin et ehk on rabarberimaitse saavutatud mingi hapu ja sarnase maitseainega.

Ei olnud!

Balbiino rabarberijäätise sees on päris rabarberi tükid ja puha. Balbiinole omase pehme ja kreemise jäätisepõhja sees mõjuvad rabarberitükid väga jõuliselt ja iseloomulikult. Maitse on kenasti ära balansseeritud – mitte liialt hapu ega ka üleliia magus. Hea töö Balbiino jäätisemeistritelt!

Muide – pööran tähelepanu jäätise madalale kalorsusele. Tavaliselt on koorejäätiste kalorsus ikka sinna 200kCal kanti aga rabarberijäätisel ainult 179kCal. Siia lõppu ka sõnum, et ka kõige rammusam ja maitsvam koorejäätis võib olla dieetjäätis, kui seda väikese portsjoni haaval süüa.
JÄÄTIS EI JÄTA KEDAGI KÜLMAKS 🙂

 

Pildil oleva rabarberivarre sõin ära nii, nagu lapsepõlves – ikka ots suhkru sisse amps-ampsu haaval läinud ta oligi.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Lihtne ja maalähedane jäätis balansseeritud maitse ja ausa rabarberiga.

One reply on “Balbiino rabarberijäätis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.