Balbiino Mango Smuutike

Kuna ma juba mahlajäätiste lainel olen, siis maitsen siia otsa koheselt ära ka Eesti parimaks magustoiduks tunnistatud Balbiino Mango Smuutikese sorbeti. Balbiino on aeg ajalt tulnud välja toodetega, mis ühel või teisel moel on figuurisõbralikud ja toetavad seetõttu naisterahvaste rannaskäike.

100 g  sorbetis on 80 kCal ja 0% rasva.

Mango sorbett on iseenesest klassikalne sorbett ja mango on minuteada maailma ideaalseim sorbeti komponent. Mango iseloomulik maitse ja puuvilja enda struktuur on justkui loodud sorbeti sisse ja külmutamisel käitub eeskujulikult. Sorbetti tehakse iseenesest nii, nagu jäätiseid, ainult et muna kollase asemel kasutatakse muna valget ja tegemise protsess ise on samuti pisut lihtsam.

balbiino-mango-ruut3-jaatisekunn

Balbiino Mango Smuutikese sorbett on iseloomuliku ja tugeva mango maitsega. Selle sorbeti puhul on minu arvates kõvasti vaeva nähtud tema konsistentsiga. Isegi otse sügavkülmast tulnuna, on ta täiesti hammustatav ja pehme. Isegi kreemjas. Ma usun et üks põhjus selleks on mangopüree kasutamine, mida on sorbeti sees 25%.

MAITSE

Maitselt on sorbett mahe ja malbe. Magus ja hapu on leidnud selle sorbeti sees kena tasakaalu. Kui seda postitust juhtub lugema keegi, kes mittekunagi varem ei ole proovinud ühtegi sorbetti, siis Balbiino Mango Smuutikese sorbett ideaalne esimene sorbett. Kindlasti ei soovita ma alustada näiteks Sitsiilia kultuurist pärit sidrunisorbetiga, sest need on põhjamaa inimese jaoks pisut liiga hapud.

Ahhaa – jõudsin magususeni! Põhjus, miks Balbiino Mango Smuutikese sorbett on Eesti parim magustoit peitub just selle magususes. Ega ta nüüd nii magus kah ei ole, et silme eest mustaks võtab, aga magususel ja lemmikuks olemisel on teatud seosed.

balbiino-mango-ruut2-jaatisekunn

Tegelikult on põhjamaa inimesed ikka olnud rammusa koorejäätise armastajad, seetõttu on Balbiino Mango Smuutikese sorbett väga tore jäätiseleti elavdaja. Muideks – hiljuti osalesin ühel jäätisemaitsmisel ja ka seal sai mango sorbett esikoha. Sedakorda siis La Muu Mango sorbett. Seega – midagi selles mangos on, sest ma ei tea, et ükski teine sorbett kunagi Eestis nii edukas oleks olnud.

Jäätise pakend torkab lettides kenasti silma ja annab oma heleda ja kirju tooniga hästi edasi lõunamaise tunde ja lahja jäätise olemuse. Pisut lahjaks jääb jäätise enda kuju, mis on lihtsalt kandiline. Üldiselt tehakse mahla-  ja sorbetipulkade kuju ekstra soonega ja vahel ka kooniline. Jäämari mahlapulgad on selles mõttes hea näide.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan! Klassikaline ja hea mangosorbett, mida säilitab oma kuju sulamisel ja mida saab süüa ka külmkapikülmalt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.