Balbiino maapähklijäätis

 • Tootja: Balbiino
 • Jäätise nimi: Maapähkli-koorejäätis soolase karamellilisandiga
 • Hind: ei mäleta
 • Maitse: [rating=6]
 • Pakend: [rating=5]
 • Kalorsus (100g): 228kCal
 • Koorejäätis

Täna on 24. veebruar ja Eesti Vabariigi sünnipäev. Samuti on just selline hetk aastas, kus uued jäätised ei ole veel avalikuks saanud ja paras aeg on maitsta eelmise aasta talvel müügile tulnud perejäätiseid. Balbiino jäätised on üldjuhul mahedamaitselised ja pigem laiade masside lemmikud, kui et väga jõulised ja karakteriga staarid, mis ainult mõnedele meeldivad.  Maapähklijäätisega rikkus Balbiino selle liini täiesti ära. Heas mõttes!

Pakend

Balbiino Classic sarja jäätised on ammutuntud klassikalised jäätised ja kuuluvad rubriiki: “vali üks neist ja saad kindlapeale jäätise”. Maapähklijäätis on samuti kindlapeale minek, aga eristub siiski teistest Classic sarja jäätistest oma erilise ohtruse ja jõulisuse poolest. Kui see oleks minu teha, siis annaksin maapähklijäätisele täiesti omanäolise ilme, sest Classic sarja pakend ei anna edasi jäätise olemust.

 

balbiino-maapahklijaatis-pakend-jaatisekunn

 

 

Jäätis

Mis selles jäätises siis nii erilist on? Pakendi avanedes vaatavad vastu kaunid jäätisetipud, milledelt voolab alla soolaka maitsega karamellitäidis. Jällegi – väga kaunis aga mitte tavapäratu vaatepilt. Soolakat kastet on täiesti piisavas koguses ka jäätise sees ja kulbiga kuule veeretades jäävad täidisesiilud kindlasti näha.

balbiino-maapahklijaatis-pealt-jaatisekunn

 

 

Jõuline maapähkel

Esimestest suutäitest alates on selgelt tunda maapähkli väga tugevat maitset, mis sobib imeliselt kokku soolaka karamellitäidisega. Kui ma ei oleks pakendilt lugenud, siis arvaksin, et see tumekollakas täidis ongi mingisugune maapähklisiirup. Hoolimata maapähkli pealetungist selles jäätises, on kõik siiski täiesti tasakaalus ega tekita tülgastust. Tasakaalus on ka karamellitäidise siilud jäätise sees, mis ei moodusta kusagil suuri maaaluseid järvesi ega lase end ka hetkekski unustada.

balbiino-maapahklijaatis-portsjon-3-pystine-jaatisekunn

 

 

Kas ma juba mainisin, et see jäätis on korralikult magus? Ei maininud! Magus ja külluslikult koorene tunne tabab sind kohe, kui jäätist maitsed. Need, kes niiväga magusat ei armasta, peavad Balbiino maapähklijäätist väikestes kogustes tarbima. Kummalisel kombel mängivad kolm komponenti väga tugeva partii, toetades ja võimendades teineteist: koorejäätise põhi, soolakas karamellikaste ja maapähklimaitse. Maapähklid on lisatud jäätise sisse maapähklikreemina ja ausalt – ma ei ootakski jäätise seest pähklitükke.

Balbiino maapähklijäätis on äärmiselt hästi taskaalus ja tänu komponentide ideaalsele koostööle mõjub hästi rammusalt ja jõuliselt. Tubli töö, Balbiino!

 

Balbiino maapähklijäätis balbiino.ee lehel

 

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kindlasti soovitan! See jäätis rahuldab täielikult teie magusavajaduse ja mõjub otsatult rammusalt, magusalt ja ohtralt.

 

 

10 replies on “Balbiino maapähklijäätis

 • Tiina Kopple

  Super! Super! Super! Elamus ,mis ei unune ja soovid emotsiooni korrata ja korrata . Tänan parima maitseelamuse eest . Seda toodet on väga raske ületada.

  Tiina Koppel
  nautleja

  Reply
  • Uku

   Tõesti! Mulle meenus just praegu, et ma unustasin postituses hoiatada, et see jäätist tekitab sõltuvust. Ühe korra võtad, pärast tahad veel ja veel. Aitähh jagamast, Tiina!

   Reply
 • Karolin

  Pean tunnistama, et tegu on esimese jäätisega mida mina üle kolme ampsu ei suuda võtta. Olen tohutu magusafänn ning veelsuurem jäätise sõber, kuid kahjuks minule antud kooslus ei meeldinud absoluutselt. Liiga pähkline ning karamell on liiga läila. Pean seda jäätist kõige suuremaks ämbriks jäätise ajaloos 🙂

  Reply
  • Uku

   Oi kui tore, et tuli ka selline arvamus, Karolin! Ma tegelikult sisimas teadsin, et sellisel jäätisel on ka palju antifänne 🙂 Sul on täiesti õigus – see kooslus on tõesti eriline ja hästi spetsiifiline. Maapähkli maitse on seal tõesti hästi jõuline. Tänan sind jagamast oma arvamust!

   Reply
 • jekaterina

  meie pere vaga armastab ultse Balbiino jäätist ta on vaga hea ja maitsev eriti. soovitan koigidele proovida seda maapähkli koorest karamelliga jäätist. usun et meeldib

  Reply
 • Maire

  Kui ma esimest korda kuulsin jäätise komponente siis mõtlesin vabandused ette ära – jube.
  Otsustasin ikkagi maitsta ja see mis suus toimus oli võrratu. Kõik see kooslus ja maitse on tõesti hea ja toimib omavahel väga hästi. BRAVO!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.