Balbiino Classic – Vana Tallinn

 • Tootja: Balbiino
 • Jäätise nimi: Classic Kohvi-koorejäätis „Vana – Tallinna” likööri ja šokolaaditükkidega
 • Hind: 2.55
 • Maitse: 5
 • Pakend: 4
 • Kalorsus (100g): 213kCal
 • Koorejäätis

 

Balbiino Classic sarja jäätised on kõik üsna head ja neid tasub alati osta. Ühtlane kvaliteet ja kindla peale minek. Selle poolest erineb Vana Tallinna jäätis teistes selle pere liikmetest, et ta on nii jõulise maitsega. Vana Tallinna maitse on niivõrd selgesti ja konkreetselt tunda, et ei teki kahtlustki. Mäletan seda, kui koolipoistena käisime Tallinna vanalinnas Saia kangis kohvikus, kus sai tellida ka Vana Tallinnaga jäätist. See oli eriline sündmus, kuna keskkooli poiste jaoks on alkoholiga jäätis siiski suur asi. Midagi on Vana Tallinna ja jäätise koosluses sellist, et Balbiino otsustas selle maitse üles soojendada ja Classic seeria puhul esile tuua.

 

Jäätisekunn

Jäätisekunn

Jäätisekunn

Jäätisekunn

Jäätisekunn

Jäätisekunn

Jäätisekunn
 

Nagu piltidelt näha, on lauadlina täiesti ära mäkerdatud. Kõiges on süüdi Vana Tallinn, mis paneb jäätise kergemini tilkuma.

Classic sarja Vana Tallinna jäätis on osavalt ja kenasti sobitunud kooslus likööri ja kohvimaitselisest jäätisest. Erinevalt Ingmani jäätistele, ei saa Vana Tallinna jäätisele ette heita liigset magusust. Pigem on asjad vastupidi: jäätise maitse on karune ja natuke tahumatu. Ma arvan, et need, kellele Vana Tallinna liköör ei maitse, ei pruugi jäätise võludest aru saada. Siin jäätise sees ei ole püütud leida poliitiliselt korrektset keskteed magustoidu ja jõuliste maitsete vahel. Siin ei ole otsitud balanssi, et kõik peaks meenutama peenetundeliselt kokkusegatud magusrooga. Siin on tasakaalustatud maitsed ise.

 

Jäätist mekutades meenutasin, kuidas Saia kangi kohviku tädi kallas jäätisebokaalis oleva portsjoni peale pudelist sortsu Vana Tallinnat. Seda jäätist süües muideks ongi selline tunne, et keegi on just avanud pudeli Vana Tallinnat ja kallanud sortsaka jäätiseportsu peale.

 

Jäätise struktuur on väga klassikaline ja mõnus. Sulamisel muutub mass täiesti vedelaks ja külmast peast on klassikalisele koorejäätisele sarnaselt tiba kristalline. Šokolaadinarmad, mis rikastavad jäätise segu, ei kipu üleliia kergesti keelel sulama, kuid omavad see-eest tugeva šokolaadi maitset. Midagi häirivat selle jäätise struktuuris ei ole.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan kindlasti proovida. Jäätise sees on ehedad, mõrkjad maitsed. Enne söömist laske portsjonil kindlasti natuke toatemperatuuril seista – see toob eheda struktuuri paremini esile.

One reply on “Balbiino Classic – Vana Tallinn

 • Jaanika

  Jaa, Balbiino Classic pole mind veel kordagi alt vedanud. Ma ei armasta alkoholijäätiseid aga see on minu jaoks väga nauditav.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.