Balbiino Fitness Maasika-jogurtijäätis

  • Tootja: Balbiino
  • Jäätise nimi: Maasika-jogurtijäätis maasikatükkidega
  • Hind: 6.39
  • Maitse: 4
  • Pakend: 3
  • Kalorsus (100g): 172kCal
  • Koorejäätis

 

Siin on ka väike videolõik sellest jäätisest.

Balbiino on toonud jäätiselettidele uue seeria: Fitness. Õnnelikul kombel saime testimiseks terve kasti neid jäätiseid ja panen oma mõtted kohe kirja. Nagu perekonnanimest selgub, on tegemist madala kalorsusega jäätistega. Kuna Balbiino toodab jäätiste sisse mineva jogurti ise, siis on ka mõlemad Fitness perekonna jäätised – jogurtijäätised.

Ka pakend on uuenenud: mõlemad selle pere jäätised on väikeses läbipaistvas plasttopsis. Kaal on jäätistel 90 grammi, seega esimene Fitness element ongi jäätisetopsi väike kogus. Väga mõistlik lähenemine minumeelest. Kui kaaluprobleeme tervikuna vaadelda, siis üks kindel lahendus ongi see, et süüa häid asju aga vähemal määral. Iseenesest see pakend midagi uut ei ole, Balbiino seeriasse sobib kenasti.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Kui kõrvutada Fitness jäätise kalorsus näiteks Balbiino enda Musi seeria sama suure jäätisetopsiga, siis näiteks Musi seeria jäätistes on 191 kCal, Fintess seeria 169 kCal vastu. Siin on selgelt tegemist mitte kaalujälgijate jäätisega, vaid pisut väiksema kalorsusega jäätisega.

Jäätise maitse.
Mitte metsmaasika, aga maasikamaitseline jogurtijäätis on suisa maasikatükkidega. Üleüldiselt on maasika maitse ja ka lisand jäätise sees väga kõikuvamaitseline nähtus – sedapuhku on maitse väga kenasti tasakaalu aetud. Ei ole liiga magus ega ka liiga hapu. Eks jogurtijäätisel on vist nii või teisiti juba sünnist saadik natuke haput maitset sees – maasikas täiendab seda kenasti ega ei  domineeri liialt. Topsi põhjas oli ka natuke jäätisetäidist ja jäätise sees olid päris-päris ehtsad maasika seemned.

 

Mulle meeldis ka see, et jäätisegarneeringuga oli vaeva nähtud ja kaunilt roosade otstega jäätisekiired paistavad läbi plastkaane väga kaunid.

 

Jäätise struktuur.
Ilmselt tänu väikesele topsile, on jäätise struktuur külmana hästi kõva. Õigemini struktuuri ei tunnegi, kuna jäätis on väga kõva. Sulades on mõnusalt kreemine ja pehme. Juhul kui olete jäätisel lasknud liiga ära sulada, siis jääb järele midagi vahukoore taolist. Ma ei oskagi ütelda, et kas see jäätise nautimist segab või ei. Mind küll ei seganud, lihtsalt plastikpakend ja väike kogus mõjutavad süümishetke täpsust.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Tegemist on lihtsa jäätisega, mis maitselt kenasti balanssi aetud ja lisadega täidetud. Soovitan kindlasti proovida palaval suvepäeval ja välitingimustes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.