Aurora jäätis

 • Tootja: Wera Nova, turustaja: Premia
 • Jäätise nimi: Vanillijäätis kahe vahvliga
 • Hind: 8.10kr
 • Maitse: 4
 • Pakend: 1
 • Kalorsus (100g): 225kCal
 • Koorejäätis

 

Nostalgiast ma selles postituses rääkida ei saa. Põhjus ei ole minu noores eas vaid selles, et ma lihtsalt toona ei proovinud seda jäätist. Või ei mäleta seda pakendit. Kui ma peaksin vastama küsimusele, et kus taolist jäätist müüdi, siis pakuksin vastuseks Leningrad.

Pakend
Pean vabandama jäätisetootjate ja müüjate ees ja taevaste jõudude ees, kes valvavad maist tasakaalu: see jäätis on koledas pakendis. Värvigamma on säärane, mis ilmselt sobiks idapoolsetesse oblastitesse. Siinmail peaks määrdunud toonidel olema midagi, mida rääkida.

 

Jäätisekunn  

 
Ma mõistan ka seda, et nõukogudeaegsesse idülli laskudes oleks väga palju näha just sellist koletute toonidega võõbatud objekte me ümber, aga sellisel puhul peaks olema vähemasti müüt, et Aurora jäätist müüdi Eesti aladel meeletult palju. Seda müüti ei ole.
Jäätis
Hea, vahune ja koorene jäätis. Kaks vahvlit üleval ning all, hoidsid koos jäätiseklotsi, kuid andsid hammaste all järele ning ei pressinud valget mulle särgipeale. Siinpuhul on ilmselt üks ainukesi kordi, kus pean nõustuma, et vahvel võiks olla tõesti natuke nätskem. Peale valge koorese ja vahuse ma rohkem midagi esile tuua kahjuks ei saa. Jäätis oli asjatundmatutele – suure jäätiseisu rahuldamiseks.
Lugedes pakendilt kirbukakasuurust kirja, sain teada et täispiimapulber, vadakupulber, emulgaator ja muud head ja tuntud sõnad olid sattunud kah selle määrunud värvidega paberi peale. Oma naiivsuses oleksin lootnud saada jäätist, mis tehtud tunduvalt ootamatumast materjalist – selle nimi on koor. Või piim. Teate küll seda valget vedelikku.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Võtan oma jutu kokku ja nendin et tegemist oli tagasihoidliku ja lihtsa kuid väga heamaitselise jäätisega.

 

3 replies on “Aurora jäätis

 • Uku

  Kriitika ongi ju selleks et hinnata, mitte selleks et ainult kiita. Tore, et keegi uuris mōnda ammu-eelmist jäätist. Peaksingi seda jäätist uuesti maitsema.

  Reply
 • Jaanika

  Naljakas jäätis mida lapsena ostsin selle odavuse tõttu. Tõesti slaavi pakend. Aga see jäätis meeldib tänini kui sooviks on lihtne amps. Igasugu keemiat minu maitsemeeled sealt ei adugi miskipärast.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.