Astelpaju-mee jäätis Sepa talult

 • Tootja: Sepa talu
 • Jäätise nimi: Astelpaju-mee jäätis
 • Hind: 6.85
 • Maitse: 5
 • Pakend: [rating=0]
 • Kalorsus (100g): Ei ole kirjas
 • Koorejäätis

 

Kommertsjäätiste sekka ka üks talujäätis. Ma ei teagi täpselt, millisesse kategooriasse seda jäätist paigutada, kas on tegu käsitsi tehtud jäätisega või siiski tööstuslikult toodetud jäätisega. Lugesin Sepa talu perenaise blogist, et talujäätis on tehtud oma majapidamise piimast, koorest, munadest ja kodujäätise puhul on toorained ostetud kõik poest. Kõlab loogiliselt. Muideks Sepa mahetalu toodangus on muljetavaldav loetelu jäätiseid!

Pakend on väga lihtne ja nullkujundusega. See ei ole halvasti öeldud, vaid täiesti siiralt. Sildil on kirjas toorained ja jäätise nimetus. Väga südantsoojendav. Kaane all paistab kohe ilmselt kulbiga tõstetud jäätise hunnik. Siin piltidel on jäätis pisut härmas. Ma ei tea, kas on tegu sellega, et torkasin jäätise poest tulles sügavkülma või on ta poodi transportides vahepeal pisut sooja saanud.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

 

Jäätise hind on samas hinnaklassis kalliste jäätistega ja siinpuhul täiesti okei. Ostan ja söön, las Sepa talu mullikad kosuvad. Eks see pakend pisut odavana tundus aga mahetoodanguga on see hea lugu, et tema pühat paistet ei ole vaja kalli rahaga turundada, vaid see on tal juba sünnist saati olemas. Ütle ainult juurde, et mahetoodang ja kõik sobib. Õnneks on Sepa talu perenaine üsna krapsakas ja peab blogi, kust kõike kenasti järjejutu laadis lugeda saab. See ongi ju selle jäätise bränd.

 

Nüüd jäätisest. Kodujäätise maitsega, parasjagu kristalline ja mahe jäätis. Mahe selles mõttes, et maitselt mahe. Hoolimata ehtsatest toorainetest, ei tundunud ta olema rammus ega ka liiga magus. Esimesel suutäiel tõusis esile mee maitse. Kohe seejärel astelpajumarjade maitse. Jäätise sees on ka korralikud astepaljumarjade tükid ja isegi seemned. Mind häiris natuke see, et jäätis oli ülemäära vesine ja kuidagi tükiline. Ma ise arvan, et see on tänu jäätise pikemale poes seismise ajale. Lisan siia lõppu kohe ka klausli, et olen selle tükilisusega 100% nõus, kuna säilitusaineid ega e-aineid ei ole lisatud. Sulamisel jäi jäätisest järele parasjagu vedel ja kollane “mahl”. Mingeid imelikke artifakte ei olnud ja mahelaks sai sajaga kirja. Pean tunnistama, et selliseid talujäätiseid ei ole sugugi lihtne leida, eriti veel Tallinna kandist.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

See jäätis tuleb ära maitsta igal juhul. Lisaks puhtale mahetoodangule, on tegu omapärase maitsekoosluse ja huvitavate komponentidega. Väga ehe jäätis, kiidan.

 

8 replies on “Astelpaju-mee jäätis Sepa talult

 • Nele

  Proovitud jäätis oli piimast ja koorest, mõlemat võrdses koguses. Nüüd teen ainult koorest, kombineeritud tehnoloogiaga. Jäätis muutus rammusamaks. Loodan ületada vesist ja tükilist, mis täielikul läbi külmumisel tekkis. Krõõda poodi jõuab ka uus partii, esmaspäevaks.

  Reply
 • Uku

  Väga tore, püüame esmaspäeval uuesti pihta saada jäätisele 🙂 Tavaliselt on kodujäätistega ikka nii, et nad kõik on hästi rammusad ja jõulised. Lahjema jäätise puhul on kodutingimustes mõtet tehagi juba sorbetti.
  Tükilisusega olen ma ise täheldanud seda, et kodujäätised kipuvadki seismisel selliseks tükiliseks minema. Värskest peast on OK ja siis läheb tükki.

  Reply
 • Marju

  Tere, Uku ja Nele! Käisin siin blogis paar nädalat tagasi, kui olid just sellest jäätisest kirjutanud ja kohe tekkis isu! Eile õnnestuski poolkogemata Krõõdast pohla oma osta (valikusse oli veel jäänud piparmündi-šokolaadi ja kui mälu ei peta miskit halvaaga?). Kuna ma väga magusat jäätist ei armasta, on pohla oma mulle täpselt ideaalne, nagu Nelegi vihjas! Ja mõnusad väiksed marjatükid on ka sees. Ilusast roosast värvist rääkimata! Nii et söön ka silmadega, 5+ töö, Nele, hoian pöidlaid ja aitäh soovituse eest, Uku! 🙂

  Reply
 • Uku

  Ma tegelikult maitsesin selle pohladega jäätise ära, aga ei ole veel kirjutanud. Kiired ajad. Aga täiesti kodujäätise jõud ja maapiima maitse. Millalgi teen postituse ka

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.